Sprawy bieżące

Piknik 🪁z okazji Obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastepczego I Dnia Dziecka 👨‍👩‍👦

25 maja 2024 Bawiliśmy się od 14 do 18 na Skwerze im św Maksymiliana Marii Kolbego ul Tatrzańska 111. Przed nami było mnóstwo atrakcji. Dmuchance,trampoliny konkursy ,gry I zabawy Grill i słodki poczęstunek oraz wiele innych atrakcji.Serdecznie dziękujemy
🙂🙂🎈🎈
rzut

Wyjazd wakacyjny do Gliczarowa Górnego

W dniach od 4 do 12 sierpnia 2023r nasi podopieczni wraz z opiekunami przebywali na wyjeździe wakacyjnym w Gliczarowie Górnym u Trzy Korony Maria Rzadkosz gdzie była przemiła atmosfera i pyszne jedzonko
Już w drodze do Gliczarowa dzieci czekała miła niespodzianka. Zajechaliśmy do RABKOLAND gdzie były piski, krzyki i wielkie uśmiechy naszych dzieciaków.
Dwa razy odwiedziliśmy Chochołowskie Termy oraz TERMY SZAFLARY gdzie uczestniczyliśmy w piana party
Oczywiście nie mogło zabraknąć Krupówek oraz Gubałówki.
Zwiedziliśmy Zamek w Nidzicy oraz płynęliśmy po Jeziorze Czorsztyńskim.
Na sam koniec tuż przed odjazdem naszych podopiecznych odwiedził Kamil Trela znany polski influencer z tt Dekoratorwnetrzumysłu , autor i wykonawca piosenki 1 2 3 skrzydełka https://www.youtube.com/watch?v=8pUGtHbxcj4 każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie z Dekoratorem oraz razem odtańczyli SKRZYDEŁKA.
Wróciliśmy do domu zmęczeni ale jak szczęśliwi i pełni wrażeń i wspomnień.
Dziękujemy wszystkim za wielkie serducha
Linki do galerii 

Piknik z okazji dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dnia Dziecka

W dniu 2 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu  jakim był piknik dla dzieci i rodzin zastępczych. Zorganizowany był on przez fundację Ja i mój dom. Serdecznie dziękujemy firmie GROT za wsparcie pikniku , paniom stylistkom za zadbanie o urodę mam zastępczych, strażakom z OSP Nowosolna i Skoszewy , a także członkowi klubu American Cars. 

Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji jakimi były przejażdżki wozami strażackimi , pokaz udzielania pierwszej pomocy, gry zespołowe , mini turniej piłki nożnej , trampoliny , dmuchańce, dla mam udzielano profesjonalnych porad na temat makijażu i pielęgnacji dłoni. Dla wszystkich przewidziany był grill , słodki poczęstunek, popcorn, i wata cukrowa.

W dnu 2 czerwca od godziny 11:00 do15:00 Bawimy się w Gminno Parkowym Centrum Kultury I Ekologii Plichtów 21 Byszewy gmina Nowosolna.

Fundacja Rodzinnej Opieki Zastepczej Ja I Mój Dom Serdecznie zaprasza Rodzny Zastępcze na piknik z okazji Obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastepczego i Dnia Dziecka.
W dnu 2 czerwca od godziny 11:00 do15:00 Bawimy się w Gminno Parkowym Centrum Kultury I Ekologii Plichtów 21 Byszewy gmina Nowosolna.
Dojazd autobusem miejskim linia 91c.
Przed nami moc atrakcji:
Trampoliny,dmuchance
Animacje taneczne z konkursami , gry i zabawy sportowe. Malowanie buzi.
Rozegramy mecz piłkarski.
A także atrakcje niespodzianki.
Mamy Zastępcze będą mogły skorzystać z porad profesjonalistek dotyczących makijażu oraz zabiegu na dłonie.
Ponadto gril,słodki poczęstunek ,popcorn Wata cukrowa oraz bombeliki dla dzieci Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was
rzut

 

2023-05-30 Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego składamy wszystkim Rodzinom Zastępczym oraz Prowadzącym Rodzinne Domy Dziecka wyrazy najwyższego uznania i szacunku.

Pragniemy serdecznie podziękować za poświęcenie, zrozumienie oraz okazywaną podopiecznym dobroć i życzliwość. 

Życzymy wielu sił, zrozumienia , cierpliwości, wytrwałości oraz doświadczenia samego dobra w pełnieniu tak ważnej roli-Rodzica Zastępczego.

Niech uśmiech będzie częstym gościem na twarzach pozostających pod Państwa opieką dzieci, będąc żródłem siły i radości na każdy kolejny dzień. 

12-05-2023 Wyjazd Warszawa DZIĘKUJEMY

27-01-2023 Lunapark Mirolandia DZIĘKUJEMY❤️

Relacja Lunapark Mirolandia

26.01.2023 Ponownie witamy na Termach Uniejów

Relacja z basenów

18 stycznie 2023r. Teatr Powszechny w Łodzi spektakl ,,Odwaga''

“W historii Marysi, dorastającej dziewczynki, która wraz z mamą ucieka do babci od ojca stosującego przemoc, poruszone są nie tylko problemy dotyczące okresu dojrzewania, ale również problemy uniwersalne, z którymi mierzymy się niezależnie od wieku. Presja środowiska i konieczność konfrontowania się z trendami, które współcześnie coraz częściej wyznaczają modni influencerzy i influencerki. Bieda – oraz piętno, którym nas naznacza. Poszukiwanie własnej tożsamości i transseksualność – jak zaakceptować siebie, żeby być szczęśliwym człowiekiem? Ekologia – jak niszczymy świat, w której żyjemy i w którym będą żyć nasze dzieci i wnuki? To tylko niektóre z tematów. […] «Odwaga» ma moim zdaniem bardzo istotne przesłanie, które daje siłę i optymizm. Pozwala nam spojrzeć na wiele spraw z głębszą refleksją. Przez całe życie przychodzi nam się mierzyć z własnymi lękami. Jako dzieci boimy się na przykład ciemności, potem ten strach ustępuje miejsca innemu – zaczynamy bać się o zdrowie bliskich, wychowanie i wykształcenie naszych dzieci, utratę pracy lub o to, że kogoś zawiedziemy. Wreszcie boimy się samotności i śmierci. Ale «Odwaga» przypomina, że przecież na tym polega życie. Że te wszystkie doświadczenia i stoczone walki wzbogacają nas, rozwijają, uwrażliwiają, pozwalają nam dorosnąć. Czynią z nas lepszych i mądrzejszych ludzi” – podkreśla Ewa Pilawska, która społecznie wyreżyserowała spektakl.

rzut

Spotkanie gwiazdkowe 2022

W grudniu 2022 odbyło się spotkanie gwiadkowe dla dzieci z rodzin zastępczych.

 

Spotkanie gwiazdkowe galeria zdjęć

rzut

Wyjazd Termy Uniejów

14 października 2021r był pełen relax na Termy Uniejów .
Dziękuję za wszystko.
rzut

EnergyLandia 26.09.2022

W dniu 26 września 2022 roku odbył się wyjazd do EnergyLandi

 

Energylandia 2022 galeria zdjęć

 

rzut

DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO ORAZ DZIEŃ DZIECKA.

W sobotę 4-06-2022 wraz z Rodzina Jest dla Dzieci świętowaliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego oraz Dzień Dziecka  w Lesie Łagiewnickim. Pomimo niepogody  przetrwaliśmy początek a później było już tylko lepiej.
Gorąco DZIĘKUJEMY GROT – Zakład Przetwórstwa Mięsnego za kaszankę na grila.
Dziękujemy również po raz kolejny Fundacja DOBROdzieje się za wsparcie.
rzut

Tom Majewski Drift 🏎🏎🏎 na DRIFT OPEN w Tor Kielce .

3 czerwca 2022r mieliśmy okazję skorzystać z zaproszenia od Tom Majewsji  na Drift Open na torze w Kielcach. Serdecznie dziękujemy za możliwość podziwiania palenia gumy.
rzut

PIKNIK 11-06-2021

To już za Nami. Udało się , piknik uważamy za udany. Śmiech, krzyki, prezenty, podziękowania, poczęstunek, grill, lody ….. To wszystko udało się również DZIĘKI :

Rodzina Jest dla Dzieci

Fundacja DOBROdzieje się

Gabriela Halakiewicz

Masarnia Krzyś

GROT – Zakład Przetwórstwa Mięsnego

Tom Majewski Drift

Polska 2050 Łódzkie

Colian

oraz Hurtowni Atest Sp. j. Biernat i Kobierski

Do zobaczenia za rok! 🙂

rzut

 

MAMY NOWY ZARZĄD…

1. Rozpoczęte we wrześniu 2021 zmiany doczekały się finału. Sąd Gospodarczy wpisał do KRS-u zgłoszone zmiany we władzach Fundacji. Statut też został uaktualniony.

2. Informacje dla tych, co nie wiedzą: WSZYSCY CZŁONKOWIE WSZYSTKICH WŁADZ FUNDACJI PEŁNIĄ SWOJE FUNKCJE BEZPŁATNIE.

3. Trwają prace przy uruchomieniu nowego Punktu Konsultacji i Spotkań Rodzinnych.

4. MASZ TROCHĘ WOLNEGO CZASU? Wspomóż działalność Fundacji, zostań naszym wolontariuszem. Chętni proszeni są o kontakt: jaimojdomfundacja@gmail.com